abecedně řazeno
Hana Konvesz: poezie
Jana Jirásková: poezie
Kateřina Sidonová: próza, hudba, koláže
Kate Wake: poezie, koláže, animace
kath akomba: poezie
Martina Matoušková: poezie
Renata Bellingerová:próza
Vladimíra Lenertová: poezie

Chlupaté punčocháče anebo Punčocháče s chlupy, vyberte si!

Ráda bych vás seznámila s novým podnikatelským záměrem, na kterém jsem v poslední době opravdu tvrdě pracovala, já a tým kreativistů v mém okolí. Autorem původní myšlenky jsem já a paní Lálová, na dalším rozpracování základní koncepce se podílela paní Draganová, Horváthová a Zuzková, svůj „inteligenční kapitál" (i když možná nerad) do tohoto projektu vložil i jeden muž. Projekt bych ráda prezentovala pod obchodním názvem Chlupaté punčocháče nebo Punčocháče s chlupy.
Ano, já vím, asi si říkáte, jak by se něco takového jako jsou obyčejné punčochové kalhoty s našitými chlupy mohlo prosadit v době, jejímž atributem je depilace. A já na to odpovídám, právě proto! Už jsem částečně rozpracovala i způsob prezentace tohoto produktu, a tak - pokud jste nepřestali číst znechuceně už na začátku, bych vám nyní ráda popsala modelovou motivační situaci, ze které vychází idea tohoto opravdu moderního výrobku.

Naší hrdinkou a potenciální klientkou je žena lehce po třicítce, no klidně i po čtyřicítce a připusťme, že možná i po padesátce, prostě zralá žena v nejlepším věku. Je hezká, milá, příjemná, inteligentní a vzdělaná, kultivovaná a citlivá. (Můžete si na jejím místě snadno představit prakticky kteroukoliv z vás). A to je také důvod, proč nemá štěstí na muže a je osamělá.
Milada se na jedné formální večeři seznámí s mužem, který jí okouzlí. A zde, v tomto momentu, začíná již nenápadně gradovat naše drama, ale zároveň i předehra mazané obchodní strategie! Milada se tedy na jedné formální, obchodní večeři seznámí s mužem, který se k ní brzo začne chovat velice neformálně a projevovat o ni opravdový zájem. Je to Stojan Todorov, balkánský podnikatel, majitel společnosti Pomidory company,Ltd. Je velice přitažlivý, urostlý, má lehce prošedivělé skráně a vypadá jako Charles Aznavour, ale je větší. Měkkost jeho slovanského přízvuku a něha jeho letmých doteků přivádí Miladu k šílenství. Zjistí, že jsou si velice blízcí, oba mají rádi Tarase Ševčenka a klasickou ruskou literaturu, milují filmy Nikity Michalkova, finskou vodku, rajčatovou šťávu a rakiji. Nerozumí technu, ale ulítávají na šansonu. Jsou si tak blízcí. A když jí Stojan vylíže jazykem namočený
 m v rakiji na pravé předloktí ty tajemné znaky (ano, je to azbukou Miluji tě), Milada pochopí, že k ní konečně přišla láska, její „homme fatal". Je šťastná. Ostatně kamarádky, ruku na srdce, která z nás by nechtěla takového muže, jemného, pozorného, kultivovaného, bez závazků a navíc finančně zajištěného?
Ale pozor, již brzo přijde chvíle, ve které se náš příběh téměř tragicky zlomí. Milada trochu znejistí, když se jí Stojan  svěří, proč skončil svůj vztah s krásnou a o dvacet let mladší francouzskou top modelkou Sandrou. Ano, i vy se ptáte, proč? Sandra byla depilovaná! A Stojan, Stojan prostě miluje ochlupené ženy. Říká, že oholené a depilované ženy mu připadají doslova jako „králíci stažení z kůže", že tento zvyk, který jistě přišel z Ameriky, mu připadá na jeho vkus poněkud, hm, jak to vyjádřit, poněkud „pop-artový", ano, tak to Stojan doslova říká. Těžko říct, jestli se tento výraz úplně přesně hodí pro pocit, který chce popsat, možná má na mysli něco blízkého výrazu „odlidštění", ale po pěti vodkách a třech rakijích těžko chtít po Stojanovi, aby nějak pregnantně definoval své pocity. Vy ale jistě chápete, co tím Stojan chce říct, stejně jako to dobře chápe i
 Milada. Začne být nervózní. Když se jí Stojan svěří se svým prvním chlapeckým erotickým zážitkem a po další rakiji prozradí Miladě, že svojí opravdu první mohutnou erekci měl  ve dvanácti letech v hodině matematiky, když jeho profesorka Baša Ivanovna přišla na hodinu v nylonových punčochách, skrz které jí divoce vystřelovaly černé silné chlupy, Miladu polije horko. Bože! řekne si. Takové neštěstí! Právě před několika dny si nechala provést permanentní depilaci obou nohou. Proboha! Taková hrůza! Na podpaží a klín jí peníze naštěstí již nezbyly. S podpažím a klínem si tedy starosti nedělá, chloupky brzo dorostou a aspoň se neoddá Stojanovi dřív než by bylo slušné. Ale ty nohy!

Když sedí doma  a dívá se na své hladké dokonale holé nohy, po kterých punčocha klouže jako v  reklamě, připadá si tak ponížená, zrazená, zklamaná, podvedená a pláče. Na muže nikdy neměla štěstí, přestože dobře vypadala a byla finančně soběstačná. Milan, se kterým se náhodou seznámila, když zašla s kamarádkou do restaurace na skleničku, byl nesmírně oduševnělý a milý. Psal krásné básně a něžné esemesky a byl lehce impotentní. To jí nevadilo, Milada samozřejmě upřednostňovala city a okouzlující intelekt. Po pár týdnech ale přesto pochopila, že Milan není vhodný životní partner. Když se náhodou podívala do lednice na své nekonečné zásoby finské vodky, zjistila, že žije s fatálním alkoholikem. Pak chodila s Charlesem, ten byl moc fajn, prostě pohodovej Amík a všechno bylo jen oukej, ale jen do té chvíle, než se Charles zase vrátil do Connecticutu. Ani se Sergejem to nebylo o moc lepší.
 Široké slovanské srdce, lány obilí a modré nebe nad Ukrajinou. Byl silný a opravdový, měl krásný zadeček, a tak se Milada snadno přenesla i přes skutečnost, že je o dvacet let mladší, prostě Sergej, Sergej jí miloval. V noci chodil s velkým koženým pouzdrem na ryby. Ano, vzpomínky na lov jeseterů, jak romantické. Ne, neměla to dělat, ale udělala to. Jednou se do toho velkého, koženého pouzdra podívala a nebyl tam rybářský prut, byl tam dobře složený a dobře rozložený kalašnikov. Sakra! Milada toužila po lásce, po citu, po něze, po pravidelném sexu s jedním partnerem, plánovala si dokonce i děti, ale jak se podívala do toho koženého pouzdra, dál už žít se Sergejem nedokázala.

A teď konečně potká muže, který je seriozní, milý, opravdový, který nepodléhá nějakým falešným estetickým kánonům, který je svůj, ale přitom tak příjemně zařazený do společnosti svými podnikatelskými aktivitami a kreditními kartami. Milada je bezmocná. Možná se zeptáte, proč to tak zdlouhavě popisuji? Ale já chci, aby i ti poslední „nevěřící Tomášové" pochopili nezměřitelný lidský rozměr tohoto projektu. Ten geniální nápad, který nás opět vrátí do Evropy. Ano, v chlupatých punčocháčích můžeme sebevědomě a  bez komplexů vstoupit třeba i do Evropské Unie.
Pak přijde chvíle, kdy se Milada má před Stojanem svléknout. Konečně jí pozval k sobě do bytu na intimní večeři při svíčkách. Milada je zničená depresí, zoufalstvím, kroutí se jak had ve víru temných myšlenek a pocitů. Už téměř nespí a jenom pláče. Divte se jí, konečně potká solidního chlapa a nemá chlupy! Chlupy, které on tak miluje, na kterých mu u ženy tolik záleží, které ho tak vzrušují, které jsou spouštěčem jeho vášní. Do prdele, do prdele, do prdele! Co teď? Milada nevidí jiné východisko, jiné řešení, chvíli váhá, prášky nebo provaz? Nakonec se rozhodla pro provaz.

A v tuto chvíli vstupuje na scénu náš dýler, náš prodejce. Zrovna ve chvíli, kdy Milada zkouší pevnost provazu, zazvoní telefon.
„Dobrý den, Renata Bellingerová ze společnosti Nevhodně depilovaná žena. Paní Kučerová, nepřemýšlela jste někdy o tom, že depilace nemusí být vždy to nejlepší řešení? Kdybyste si na mě udělala chvilku čas, zaberete to skutečně jen pár minut, ráda bych  vám představila náš nový, moderní a progresivní výrobek pro osobité a nezávislé ženy."
Ostatně v tuto chvíli už nemá  Milada co ztratit, jestli se oběsí hned nebo až za chvíli na tom už celkem nezáleží. A tak souhlasí.

Hurá! Máme vyhráno a máme prodáno. Milada bude šťastná, to vám zaručuji! Koupí hned několik párů chlupatých punčocháčů, je překvapená, snad se dá říct i zaskočená naší širokospektrální nabídkou. Lidské chlupy, mužské i ženské, zvířecí chlupy, kočičí a s pikantním odérem i psí, trochu škrábou, ale právě to může být nesmírně vzrušující. A pro opravdové požitkáře jsou v nabídce i samodržící  krajkové punčochy s chlupy z afgánské chrtice nebo angorské kočky. Pro zvrhlíky punčochy s kavčím peřím! Ekologové neděste se, samozřejmě, že s umělým! My dobře víme, kudy do Evropy!

A teď přijde finále. Ano, správně předpokládáte, že večer Milady a Stojana  je plný vášně. Pohled na punčocháče s chlupy rozvášní Stojana k nepříčetnosti, škrábe, drásá a trhá, ten něžný, hebký a jemný, ale přitom tak zranitelný nylon. Ale i zde se Milada projeví jako nesmírně předvídavá a nezávislá žena, nakonec zvítězí nad Stojanem nejen svou smyslnosti, ale i inteligencí. Ano, říkáte si, co se asi tak stane, když Stojan na Miladě v záchvatu vášně ty  punčocháče rozerve? Teď jistě přijde prozrazení a jaký hnus, pod punčocháči se nakonec přes všechnu tu snahu objeví Miladiny nechutně oholené jako oškubané kuře nahé nohy! Ne, ne, ne a třikrát ne! Milada si na sebe pro tento večer oblékne punčocháče hned patery! A tak když Stojan rozerve ty první, objeví se pod nimi hned další a další a další…. Stojan, ten se vyřádí! A když už nemůže zvládat dál své vzrušení a na chví
 li se vzdálil do soukromí na toaletu, Milada si rychle oblékne černé, krajkové samodržící punčocháče s kočičími chlupy. A ty černé krajky začnouy čarovat. Lesklé červené hedvábné mašle a do toho kočičí mňoukání balkánského podnikatele přivedou až na samý okraj erotické extáze. Takhle si to vždycky jako malý chlapec, když snil na Zlatých pískách anebo v paneláku v Sofii,  představoval. Po tomhle celý život toužil!  A Stojan  stoupá a stoupá a stoupá, až společně s balkánskou ekonomikou dosáhne svého vrcholu a Transylvánské Alpy se zatřesou, bystří obchodníci v Izraeli zašpičatí svá ouška a do vesmíru, do vesmíru vzlétne první bulharská kosmická raketa! Heuréka! Milada je šťastná.
A jakou cenu má Miladino štěstí?

1 pár punčocháčů s chlupy v dárkovém balení a s malým dárečkem k tomu za pouhých 550,-Kč (15 EURO)
Dárkový balíček, který obsahuje 1 pár punčocháčů s chlupy podle vlastního výběru ( lidské, psí nebo kočičí) a 1 pár samomňoukacích punčocháčů s kočičími chlupy a decentní výšivkou s kavčím peřím (ekologické!) 950,-Kč ( 30 EURO)
Jako zvláštní bonus Punčocháče techno s chlupy z hrubosrstého jezevčíka a s lahvičkou extatického parfému „ Hárající fena" za pouhých 15o,-Kč ( 5 EURO)
S další nabídkou se můžete seznámit a zboží případně hned zakoupit v našem internetovém butiku na stránce www.chlupatepuncochace.cz.

Chtěla bych poděkovat všem svým nedepilovaným kamarádkám a časopisům Cosmopolitan, Esquire a Bravo Girl za nekonečnou  inspiraci a motivaci k tomuto projektu . Dále děkuji společnosti, ve které pracuji za to, že mi umožnila absolvovat kurz telemarketingu.
01.11.2011 12:20:13
KateWake
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one